„Шехерезад“ во елегантен црвен фустан, а „Неџла“ во портокалова креација со „Бали-бег“ на свадба
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Шехерезад“ во елегантен црвен фустан, а „Неџла“ во портокалова креација со „Бали-бег“ на свадба

„Шехерезад“ во елегантен црвен фустан, а „Неџла“ во портокалова креација со „Бали-бег“ на свадба

Турските актери Бергузар Корел, Фахрије Евџен и Бурак Озчивит пред неколку дена присуствуваа на свадба каде прославија за крунисувањето на љубовта со брак на свои пријатели.

Неџла од „Кога лисјата паѓаат“ изгледаше шармантно во портокалова креација од Fidan Şimşek додека позираше покрај својот сакан. Бурак е познат како Бали-бег од серијата „Величествениот“.

Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак

Бергулар, која влезе во улогата на Шехерезад во „1001 ноќ“, мамеше воздишки во црвен фустан.

Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5750 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“