„Шехерезад“ во елегантен црвен фустан, а „Неџла“ во портокалова креација со „Бали-бег“ на свадба
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Шехерезад“ во елегантен црвен фустан, а „Неџла“ во портокалова креација со „Бали-бег“ на свадба

„Шехерезад“ во елегантен црвен фустан, а „Неџла“ во портокалова креација со „Бали-бег“ на свадба

Турските актери Бергузар Корел, Фахрије Евџен и Бурак Озчивит пред неколку дена присуствуваа на свадба каде прославија за крунисувањето на љубовта со брак на свои пријатели.

Неџла од „Кога лисјата паѓаат“ изгледаше шармантно во портокалова креација од Fidan Şimşek додека позираше покрај својот сакан. Бурак е познат како Бали-бег од серијата „Величествениот“.

Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак Фахрие и Бурак

Бергулар, која влезе во улогата на Шехерезад во „1001 ноќ“, мамеше воздишки во црвен фустан.

Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар Бергузар

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9453 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.