Шест месеци по раѓањето на петтото дете, Хиларија и Алек Болдвин објавија дека имаат уште едно бебе
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Шест месеци по раѓањето на петтото дете, Хиларија и Алек Болдвин објавија дека имаат уште едно бебе

Шест месеци по раѓањето на петтото дете, Хиларија и Алек Болдвин објавија дека имаат уште едно бебе

Хиларија и Алек Болдвин објавија дека имаат уште едно бебе.

Пред само шест месеци, 62-годишниот актер и 37-годишната јога инструкторка го добија синчето Еду. Вчера Хиларија ги збуни фановите откако објави фотографија на која држи новороденче, а во описот го напиша бројот 7. Со тоа, таа најверојатно алудираше дека со Алек имаат шест заеднички деца и ќерката која Алек ја има од претходниот брак со Ким Бесинџер.

Болдвин

Извор близок до парот за People потврдил дека Алек и Хиларија имаат шест деца, но останува нејасно дали тие го посвоиле бебенцето или го добиле со помош на сурогат-мајка.

Подоцна, во приказните на Instagram, Хиларија сподели фотографија на која Алек го држи бебето и напиша: „Добредојде во семејството Болдвин“.

Болдвин

Хиларија го роди петтото дете во септември минатата година откако имаше два спонтани абортуси.

Болдвин Болдвин Болдвин Болдвин

Парот е во брак од 2012 година.

Болдвин

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.