Шарлиз Терон блесна во бело на доделувањето на наградите „Жени на годината“ на Glamour
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Шарлиз Терон блесна во бело на доделувањето на наградите „Жени на годината“ на Glamour

Шарлиз Терон блесна во бело на доделувањето на наградите „Жени на годината“ на Glamour

Шарлиз Терон се вброи меѓу дамите кои беа удостоени со титулата „Жена на годината“ на списанието Glamour.

44-годишната актерка позираше на црвениот тепих во префинета бела креација од Живанши, а на сцената одржа краток говор откако ја прифати статуетката.

Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон

„Раскажете ја вашата сторија. Гордејте се со неа. Не грижете се да им се допаднете на сите. Невозможно е тоа. Мијте си го лицето, дури и кога сте уморни навечер. Преземајте ризици. Зрачете со емпатија. Борете се за промена. Затоа што луѓето, особено девојките, имаат моќ да прават промени. А кога сме кај девојките, поради нив го правам ова. За моите девојчиња – Џексон и Оги. Поради нив никогаш нема да престанам да се борам. А за мајка ми, фала ти што си пример за да го следиме јас и моите девојчиња. Мајка ми ќе биде моја Жена на годината засекогаш“ - рече таа.

Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?