Чендлер се вери: Метју Пери ја побара за жена 29-годишната Моли Хурвиц
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Чендлер се вери: Метју Пери ја побара за жена 29-годишната Моли Хурвиц

Чендлер се вери: Метју Пери ја побара за жена 29-годишната Моли Хурвиц

Метју Пери ќе стапи во брак. 51-годишниот актер, кој е најпознат по улогата на Чендлер во серијата „Пријатели“, ја запроси својата 29-годишна девојка Моли Хурвиц.

Метју и Моли се во врска од 2018 година. Среќната вест Пери ја потврди за реномираното списание People. „Одлучив да се верам. За среќа, во врска сум со најпрекрасната жена на планетата во моментов“ – изјавил тој.

Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц

Славниот актер изминатиот период повеќе пати беше фотографиран додека се упатуваше на докторски прегледи.

Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц Метју Пери и Моли Хурвиц

Метју во 1995 кратко време се состануваше со Јасмин Блит од серијата „Baywatch“, а потоа започна врска со Џулија Робертс.

Неговата најдолга врска за која се знае во јавноста е со Лизи Каплан од 2006 до 2012 година.

Метју Пери и Моли Хурвиц

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10480 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.