„Хурем Султан“ блесна во Венеција: Турската актерка Мерјем во креација од Тони Вард
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Хурем Султан“ блесна во Венеција: Турската актерка Мерјем во креација од Тони Вард

„Хурем Султан“ блесна во Венеција: Турската актерка Мерјем во креација од Тони Вард

Најновото издание на Филмскиот фестивал во Венеција привлече филмски уметници од целиот свет, меѓу кои и турската актерка Мерјем Узерли.

36-годишната Турчинка, позната по улогата на Хурем Султан во „Величествениот“, на такси-бротче пристигна на свечениот настан во шармантниот италијански град.

Меријем носеше прекрасна креација од дизајнерот Тони Вард и накит од Лаџа Алфредо.

Меријем Узерли Меријем Узерли Меријем Узерли

Креацијата е дел од колекцијата пролет/лето 2019 на либанскиот дизајнер.

Меријем Узерли

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19921 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?