Холивудскиот миленик Кијану Ривс за првпат со новата девојка на свеченост
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Холивудскиот миленик Кијану Ривс за првпат со новата девојка на свеченост

Холивудскиот миленик Кијану Ривс за првпат со новата девојка на свеченост

Кијану Ривс за првпат по многу долго време се појави со девојка на свеченост и привлече огромно внимание. 55-годишниот актер пристигна на LACMA Art + Film Gala фатен за рака со 46-годишната партнерка Александра Грант.

Парот се смешкаше и позираше пред фоторепортерите на настанот во Лос Анџелес.

Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант Кијану Ривс и Александра Грант

Ривс има доста трогателна животна приказна. Тој во 1999 година го очекуваше своето прво дете со девојката Џенифер Сајм, но за жал нивното бебенце се роди мртво.

Овој настан остави силен отпечаток на нивната врска, по што тие раскинаа. Во 2001 година, Џенифер почина како последица на страшна сообраќајна несреќа.

Оттогаш Кијану води многу мирен и скромен живот и ретко се впушта во љубовни врски. Тој се вози во метро, нема телохранители и не користи приватен авион како останатите холивудски ѕвезди.

Кијану Ривс и Александра Грант

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20062 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?