Хит во најава: Првиот трејлер за новиот филм на Квентин Тарантино со Леонардо Дикаприо и Бред Пит
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Хит во најава: Првиот трејлер за новиот филм на Квентин Тарантино со Леонардо Дикаприо и Бред Пит

Хит во најава: Првиот трејлер за новиот филм на Квентин Тарантино со Леонардо Дикаприо и Бред Пит

Се ближи денот кога во киносалите ширум светот ќе започне да се прикажува деветтиот филм на Квентин Тарантино. Денес, беше објавен првиот трејлер за „Once Upon a Time In Hollywood“ кој собра голема ѕвездена екипа.

Бред Пит и Леонардо Дикаприо ги имаат главните машки улоги, додека Марго Роби ќе влезе во улога на актерката Шарон Тејт, која беше жртва на семејството Менсон.

Филмот го следи периодот кога се случуваат убиствата од страна на „семејството Менсон“. Леонардо влегува во улогата на неуспешен актер од вестерн ТВ-серија, кој заедно со својот дублер (Бред Пит) се обидува да се пробие во филмската индустрија.

Во филмот се појавуваат и неодамна починатиот актер Лук Пери, Ал Пачино, Курт Расел, Дакота Фенинг, Барт Рејнолдс и Демијан Луис.

Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood Once Upon a Time In Hollywood

„Once Upon a Time In Hollywood“ ќе излезе на 26 јули оваа година.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?