Хилари Даф е бремена со првото дете
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Хилари Даф е бремена со првото дете

Хилари Даф е бремена со првото дете

Хилари Даф е бремена. 23-годишната актерка ја сподели среќната вест на денот на првата годишнина од бракот со Мајк Комри.

„Овој викенд со Мајк ја славиме првата годишнина. Во чест на овој специјален ден, решивме да објавиме некои од најомилените фотографии од нашата венчавка. Не можам да поверувам дека помина една година, времето навистина лета кога се забавуваш. Исто така, сакаме да ја споделиме возбудливата вест дека бебето нè прави тројца. Екстремно сме среќни и подготвени да го започнеме ова ново поглавје од нашите животи“ – напиша Даф на својот официјален веб сајт.

Хилари и Мајк си го кажаа судбоносното „Да“ на 14 август минатата година. А еве и фотографии од свадбата:

Хилари Даф Хилари Даф и Мајк Комри
Свадбената торта Свадбената церемонија
Хилари Даф и Мајк Комри Хилари Даф и Мајк Комри

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?