Хајди Клум ги напушти ангелите на Victoria's Secret
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Хајди Клум ги напушти ангелите на Victoria's Secret

Хајди Клум ги напушти ангелите на Victoria's Secret

Хајди КлумХајди Клум на шоуто минатата година.

По 13 успешни години соработка со Victoria's Secret, еден од најпознатите брендови за долна облека, Хајди Клум реши да му го отстапи своето место на некој друг ангел.

„На сите убави нешта им доаѓа крајот. Секогаш ќе ја сакам Victoria's Secret. Тоа беше апсолутно прекрасен период“ – изјавила 37-годишната Хајди.

Германскиот супермодел за прв пат зачекори на ревија за компанијата во 2001 година, а беше водителка на нивните спектакуларни ревии во 2002, 2006, 2007 и 2009 година. Минатата година Хајди ја воодушеви публиката откако се појави на пистата по долна облека само 5 седмици по раѓањето на нејзиното четврто дете.

Сигурно ова не е крај на кариерата на Клум. Таа сè уште е главна ѕвезда во шоуто Project Runway и постојано е ангажирана во многу други проекти.

Нејзиниот сопруг Сил ја вовлече и во музичките води. Тој изјави дека Хајди многу добро пее и успеа да ја вклучи во една од своите песни. Освен тоа, двајцата се појавија во најновиот спот на Сил за песната „Secret“.

Минатогодишното шоу на Victoria's Secret

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1769 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.