Хали Бери и Оливие Мартинез се разведуваат по две години брак
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Хали Бери и Оливие Мартинез се разведуваат по две години брак

Хали Бери и Оливие Мартинез се разведуваат по две години брак

Заврши уште еден холивудски брак. Хали Бери и Оливие Мартинез објавија дека се разделуваат по двегодишен брачен живот.

Хали Бери и Оливие Мартинез

„Со тешко срце стигнавме до одлуката да се разведеме. Продолжуваме напред со љубов и почит еден за друг и се фокусираме на она што е најдобро за нашиот син. Си посакуваме еден на друг само среќа во животот и бараме да се почитува нашата, но што е најважно и приватноста на нашите деца додека минуваме низ овој тежок период“ – се вели во заедничкото соопштение на парот.

Славните актери добија син во октомври мината година. 49-годишната ѕвезда има и ќерка со моделот Габриел Обри.

Хали Бери и Оливие Мартинез Хали Бери Хали Бери Хали Бери Хали Бери и Оливие Мартинез

Хали и Оливие се запознаа за време на снимањето на филмот „Dark Tide“ во 2010 година, а стапија во брак во јули минатата година. Ова беше трет брак на привлечната актерка, а прв на Оливие кој претходно беше во неколкугодишна врска со Кајли Миног.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18491 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?