ФОТО: 44 стилски моменти на „Росалинда“ за нејзиниот 44. роденден
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: 44 стилски моменти на „Росалинда“ за нејзиниот 44. роденден

ФОТО: 44 стилски моменти на „Росалинда“ за нејзиниот 44. роденден

Актерката и пејачка Талија, која кај нас е позната по серијата „Росалинда“, денес ќе дувне 44 свеќички на роденденската торта.

Привлечната Мексиканка често е нарекувана „кралица на латинската поп музика“ и има продадено над 40 милиони албуми ширум светот. Првите чекори во музичка индустрија таа ги направи како член на рок групата „Timbiriche“. Пред околу две години, Талија беше почестена со своја ѕвезда на Холивудската патека на славните.

Погледнете 44 фотографии од највпечатливите стилски моменти на Талија низ годините.

Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија
Талија Талија
Талија
Талија Талија
Талија
Талија Талија
Талија
Талија Талија
Талија
Талија Талија
Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија
Талија Талија

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.