ФОТО: Џулија Робертс и сопругот Даниел Модер се забавуваа со Леонардо Дикаприо на гала во Лос Анџелес
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Џулија Робертс и сопругот Даниел Модер се забавуваа со Леонардо Дикаприо на гала во Лос Анџелес

ФОТО: Џулија Робертс и сопругот Даниел Модер се забавуваа со Леонардо Дикаприо на гала во Лос Анџелес

Џулија Робертс уживаше во друштвото на сопругот Даниел Модер и Леонардо Дикаприо на галата CORE во Лос Анџелес.

На настанот, организиран од Шон Пен, 52-годишната актерка беше фотографирана додека со широка насмевка позираше покрај својот сакан и разговараше со 45-годишниот актер.

Џулија Робертс, Даниел Модер и Леонардо Дикаприо Џулија Робертс и Даниел Модер Џулија Робертс и Даниел Модер Џулија Робертс и Шон Пен

Галата CORE (Community Organized Relief Effort) започна да се организира по земјотресот во Хаити во 2010 година, со цел да се соберат средства како хуманитарна помош при природни катастрофи.

Леонардо Дикаприо и Шон Пен

59-годишниот Шон Пен беше придружуван од 27-годишната девојка и двете деца.

Шон Пен Шон Пен

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3556 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.