ФОТО: Џенифер Лопез го покажа тонираното тело во бикини и собра 7 милиони лајкови
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Џенифер Лопез го покажа тонираното тело во бикини и собра 7 милиони лајкови

ФОТО: Џенифер Лопез го покажа тонираното тело во бикини и собра 7 милиони лајкови

Џенифер Лопез повторно предизвика одушевување кај своите обожаватели. Славната пејачка сподели фотографија на која позира во бели бикини и за само 14 часа собра речиси 7 милиони лајкови.

Многумина се едногласни дека 50-годишната ѕвезда изгледа неверојатно за својата возраст, а сето тоа се должи на нејзините напорни фитнес тренинзи.

„Релаксирана и со полни батерии“ – напиша таа во описот.

View this post on Instagram

Relaxed and recharged.

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Џеј Ло постојано вежба заедно со својот вереник Алекс Родригез.

Џенифер и Алекс си го честитаа Денот на вљубените со емотивни пораки и видеа на Instagram.

„Да сакаш и да бидеш сакан. Тоа е среќа. Вие ми го исполнувате срцето и те сакам премногу. Среќен Ден на вљубените. Мачо, ти ми ги остваруваш најголемите соништа“ – напиша Лопез.

„Среќен Ден на вљубените на жената која ме прави подобра личност, на мојата шампионка и суперѕвезда. Секој ден со тебе е благослов и јас сум пресреќен“ – е дел од пораката на Алекс.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3593 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?