ФОТО: Ѕирнете во поранешниот дом на покојниот Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса од 2,6 милиони долари
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Ѕирнете во поранешниот дом на покојниот Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса од 2,6 милиони долари

ФОТО: Ѕирнете во поранешниот дом на покојниот Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса од 2,6 милиони долари

Поранешниот дом на покојниот кошаркар Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса повторно е на продажба.

Атрактивниот имот во Калифорнија пред шест месеци беше купен за 2 милиони долари од агентката за недвижности Џоџо Ромео, а откако го реновираше, ја зголеми неговата продажна цена за половина милион.

Куќата уредена во тоскански стил се протега на површина од 223 м2, а вклучува три спални соби и 2,5 бањи, џакузи, кино и фитнес сала.

Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант

Ванеса го продаде имотот во октомври минатата година.

Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант Поранешен дом на Коби Брајант

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6787 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.