Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Тин-ѕвездата Кики шармираше на концертот во чест на Кире Костов

ФОТО: Тин-ѕвездата Кики шармираше на концертот во чест на Кире Костов

Кики Мукаетова со игриви хитови од Кире Костов ја забавуваше публиката на концерт во Битола.

Младата артистка ги отпеа „Перон три“ и „Штом се сака“ кои ги потпишува познатиот македонски композитор, инструменталист и диригент.

На сцената во Градот на конзулите, Кики шармираше во црна комбинација со широки панталони со висок струк и топ со перјести ракави. Динамична комбинација од накит од Chapter 03 додаде суптилен гламур во нејзиниот изглед.

Музичкиот настан го означува почетокот на новиот проект „Летај галебе“, чиј иницијатор е Кармен, сопругата на Кире Костов.

Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова Кики Мукаетова

Видео

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13342 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.