ФОТО: Симона влезе во топ 10 на „Miss Globe“ и ја доби титулата „Мис елеганција“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Симона влезе во топ 10 на „Miss Globe“ и ја доби титулата „Мис елеганција“

ФОТО: Симона влезе во топ 10 на „Miss Globe“ и ја доби титулата „Мис елеганција“

Албанскиот град Драч беше домаќин на „Miss Globe 2013“. Синоќа беше крунисана новата победничка, Романката Бјанка Марија Падурару.

Miss Globe 2013 Miss Globe 2013 Miss Globe 2013 Мис РоманијаПобедничката Бјанка Марија Падурару Мис Романија Мис Романија Мис Романија Мис Романија

Титулата „прва придружничка“ ја доби Олга Портнова од Казахстан.

Олга Портнова Првата придружничка Олга Портнова Олга Портнова Олга Портнова

За втора придружничка беше избрана Клаудија Вишниовска од Полска.

Клаудија ВишниовскаВтората придужничка Клаудија Вишниовска Клаудија Вишниовска

Нашата претставничка, 18-годишната скопјанка Симона Станковска, влезе во десетте најдобри, а ѝ беше врачена и наградата „Мис елеганција“. Таа стана и прва придружничка на „Мис талент“ и прва придружничка на „Мис бикини“.

Симона СтанковскаСимона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18575 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?