ФОТО: Свадбата на Памела Лав во „Вог“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Свадбата на Памела Лав во „Вог“

ФОТО: Свадбата на Памела Лав во „Вог“

Свадбата на дизајнерката на накит Памела Лав е доказ дека не се неопходни луксузни и префинети нешта за да се прослави вистинската љубов. Фотографии од нејзината свадба во хипи стил беа објавени од „Вог“ и на интересен начин ги покажуваат поважните моменти од нејзиниот голем ден.

„Беше совршено, како летен камп. Направивме свадба на село. Сакав да можам да трчам наоколу боса ако го посакам тоа!“ – изјавила среќната невеста.

Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав ПамелаПамела со цвеќињата за декорирање Свадбата на Памела Лав

Памела носеше фустан дизајниран од нејзината пријателка Мара Хофман, додека уникатниот накит го изработила сама.

Невестинскиот фустанНевестинскиот фустан, дело на дизајнерката Мара Хофман ПамелаПамела пред да се упати на церемонијата Свадбата на Памела Лав

За многу невести подготовките за свадбата може да бидат проследени со многу стрес, но Памела го немала тој проблем бидејќи сите пријатели помогнале при организирањето.

Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав Памела и нејзината мајкаПамела и нејзината мајка

Додека носеше цветен венец на главата, таа му го кажа судбоносното „Да“ на својот избраник Метју Нелсон.

Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав Свадбата на Памела Лав

Едноставна, но полна со љубов и насмевки – со овие зборови пријателите ја опишале нестандардната свадбена церемонија и прославата.

Првиот танц на младоженцитеПрвиот танц на младоженците

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8612 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.