ФОТО: „Росалинда“ во светкав црн фустан од Томи Хилфигер покрај сопругот на балот МЕТ
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: „Росалинда“ во светкав црн фустан од Томи Хилфигер покрај сопругот на балот МЕТ

ФОТО: „Росалинда“ во светкав црн фустан од Томи Хилфигер покрај сопругот на балот МЕТ

Талија синоќа присуствуваше на балот МЕТ, а беше придружувана од својот 67-годишен сопруг Томи Мотола.

45-годишната мексиканска актерка и пејачка, која кај нас се прослави со главната улога во теленовелата „Росалинда“, шармираше во светкав црн фустан со пулејки од Томи Хилфигер. Својот изглед, Талија го надополни со накит од Лорејн Шварц и вечерна чанта од Џудит Либер.

Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија

На својот профил на Instagram, младоликата ѕвезда сподели два албуми и две фотографии од настанот.

A post shared by Thalia (@thalia) on

A post shared by Thalia (@thalia) on

A post shared by Thalia (@thalia) on

A post shared by Thalia (@thalia) on

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8696 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.