ФОТО: „Росалинда“ во елегантно издание на Tony Awards 2016
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: „Росалинда“ во елегантно издание на Tony Awards 2016

ФОТО: „Росалинда“ во елегантно издание на Tony Awards 2016

Мексиканската ѕвезда Талија присуствуваше на синоќешното доделување на театарските награди Тони во Њујорк.

44-годишната актерка и пејачка, која кај нас се прослави со улогата на Росалинда во истоимената серија, привлекуваше погледи во златен елегантен фустан од доминиканската дизајнерка Лусија Родригез и обувки и накит од сопствената колекција.

Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија

На настанот, Талија пристигна со својот сопруг Томи Мотола, кој позираше со неа и на црвениот тепих. Парот е во брак од 2000 година и има две деца.

Талија Талија Талија

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8696 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.