ФОТО: Ријана модерна ѕвезда на ревијата на Диор во Париз
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Ријана модерна ѕвезда на ревијата на Диор во Париз

ФОТО: Ријана модерна ѕвезда на ревијата на Диор во Париз

Како заштитно лице на Диор, Ријана си доби свое место во првиот ред на ревијата на познатиот бренд во Париз. Музичката ѕвезда привлекуваше внимание во кратко фустанче со V-деколте.

Креацијата, која 28-годишната пејачка ја избра за модното шоу, доаѓа од колекцијата висока мода пролет/лето 2016 на француската модна куќа.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Пред два дена, Ријана ја презентираше својата нова колекција за Puma на Париската недела на модата.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6350 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“