ФОТО: Оркестарот Џамбо Агушеви ја разигра битолската публика за крај на Фестивалот на музика од светот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Оркестарот Џамбо Агушеви ја разигра битолската публика за крај на Фестивалот на музика од светот

ФОТО: Оркестарот Џамбо Агушеви ја разигра битолската публика за крај на Фестивалот на музика од светот

Весела атмосфера владееше и синоќа во Центарот за култура во Битола.

Оркестарот Џамбо Агушеви ги разигра и распеа битолчани на последната вечер од Фестивалот на музика од светот.

Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви

Специјален гостин на популарниот оркестар беше кларинетистот Благојче Трајковски, кој придонесе оваа вечер да биде незаборавна за присутните.

Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви

Џамбо и Аушеви изведоа и хитови како „Дирлада“, „Никој како тебе не бакнува“, а за крај за битолчани ја отсвирија „Битола мој роден крај“.

Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви

Оркестарот Џамбо Агушеви постојано одржува свои концерти ширум светот.

Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви Концерт на Оркестарот Џамбо Агушеви

Единаесеттото издание на Фестивалот на музика од светот се одржуваше три дена во Центарот за култура во Битола, а го отвори харфистката Хели Сиекинен од Финска. Вториот ден беше резервиран за концертот на Јелена Томашевиќ. И двете дами беа придружувани од Камерниот Оркестар на Битола.

Фото: Ивона Кочов / Femina.mk

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3871 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?