ФОТО: Новиот дом на Хајди Клум и Сил
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Новиот дом на Хајди Клум и Сил

ФОТО: Новиот дом на Хајди Клум и Сил

Кога некоја ѕвезда ќе науми да купи нешто, никој не може да ѝ застане на патот. Супермоделот Хади Клум и нејзиниот сопруг Сил толку многу засакале еден имот блиску до Лос Анџелес што платиле повеќе од цената по која имотот бил понуден за продажба.

Новиот имот на Хајди и СилНовиот имот на Хајди и Сил

Иако куќата била понудена на пазарот за недвижности по цена од 13,4 милиони долари, за се осигурат дека тие ќе бидат идните сопственици, Сил и Хајди платиле значително повеќе.

„Имаше повеќе заинтересирани купувачи, па имаше војна со наддавање“ – изјавила Ребека Рос, агент за недвижности.

Убавата куќа од 1142 метри квадратни има 8 спални соби што е сосема доволно за холивудскиот пар и нивните 4 деца.

Цената на имотот сигурно е толку висока не само поради славните соседи како Арнолд Шварценегер, туку и поради историските предмети како каминот од 1603г. во кујната кој е увезен од Шкотска или каминот во библиотеката кој се претпоставува дека во минатото го красел домот на Наполеон во Франција.

Каминот на НаполеонБиблиотеката има камин кој се верува дека доаѓа од куќата на Наполеон во Франција

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10551 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.