ФОТО: Новак и Јелена Ѓоковиќ отвораат ресторан за здрава храна во Монако
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Новак и Јелена Ѓоковиќ отвораат ресторан за здрава храна во Монако

ФОТО: Новак и Јелена Ѓоковиќ отвораат ресторан за здрава храна во Монако

Новак и Јелена Ѓоковиќ одлучија да ја преточат својата заедничка страст кон здравиот начин на живот во ресторан за здрава храна во Монако.

Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita

Синоќа 28-годишниот тенисер и неговата сопруга им го претставија ресторанот „Eqvita“ на семејствата, пријателите и колегите, а за неколку недели ќе биде и официјалното отворање на објектот. Енди Мари, Григор Димитров, Томас Бердих и Виктор Троицки беа дел од гостите кои Ѓоковиќ ги покани на ручек во „Eqvita“.

Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita

Веста за отворањето на ресторанот Ноле ја сподели со своите фанови на социјалните мрежи, каде покрај објавените фотографии, напиша: „Успеавме! Јас и мојата сопруга ја преточивме нашата страст кон здравата храна во ресторан кој го крстивме Eqvita. Официјалното отворање е за неколку недели, а вечерва им го претставивме на семејствата, пријателите и колегите кои се со нас во Монако. Сето ова стана реалност благодарение на сјајниот тим кој од првиот ден работи со нас на овој проект“.

Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita Eqvita

Ресторанот на Новак и Јелена е лоциран во Монте Карло.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?