Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Моника Белучи доби бакнеж од саканиот Тим Бартон на свеченост во Рим

ФОТО: Моника Белучи доби бакнеж од саканиот Тим Бартон на свеченост во Рим

Моника Белучи се закити со наградата за животно дело на 64-тото издание на Globo d'Oro Awards.

На 59-годишната актерка наградата ѝ беше врачена на свеченост во Рим, на која ја доби поддршката од својот партнер Тим Бартон.

65-годишниот режисер ѝ подари бакнеж додека заедно позираа пред фоторепортерите.

Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон

Како голема обожавателка на црната облека, Белучи повторно избра црн стајлинг.

Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон

Белучи и Бартон за првпат беа фотографирани заедно како пар во февруари минатата година. „Она што можам да го кажам е дека пред сè сум многу среќна што го запознав. Тоа беше една од оние средби кои ретко се случуваат во животот. Го познавам човекот, го сакам и тоа е уште една авантура која започнува. Го сакам Тим и имам огромна почит кон него“ - изјави Моника.

Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон Моника Белучи и Тим Бартон

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14381 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.