ФОТО: Мис САД победи на „Мис Универзум 2012“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Мис САД победи на „Мис Универзум 2012“

ФОТО: Мис САД победи на „Мис Универзум 2012“

Мис САД ја доби титулата „Мис Универзум 2012“. Оливија Кулпо ја прими круната на свечена манифестација која се одржа во Лас Вегас.

Оливија КулпоОливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

20-годишната студентка, која беше и фаворит за освојување на престижната титула, ја однесе круната во САД за првпат по 15 години.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо

„Каква чест! Ноќва е остварување на моите соништа. Благодарам на сите за поддршката вечерва! САД конечно успеа“ – напиша таа на Twitter.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Оливија победи 88 убавици од шест континенти. Џанин Тугонон од Филипини беше прогласена за прва придружничка, додека Мис Венецуела стана втора придружничка.

Мис Филипини и Мис САДМис Филипини и Мис САД Мис Филипини и Мис САД Петте финалисткиПетте финалистки Финалистки

Минатата година победи претставничката на Ангола, Лејла Лопез.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4767 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?