ФОТО: Меланија Трамп и кралицата Ранија зрачат со елеганција во Вашингтон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Меланија Трамп и кралицата Ранија зрачат со елеганција во Вашингтон

ФОТО: Меланија Трамп и кралицата Ранија зрачат со елеганција во Вашингтон

Јорданскиот крал Абдула II и неговата сопруга кралицата Ранија се во официјална посета на САД. Кралскиот брачен пар беше пречекан од Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа.

46-годишната прва дама на САД блесна во смарагдно-зелен фустан со тенко коланче на половината и црни обувки од Кристијан Лобутин, додека 46-годишната кралица на Јордан избра црно-бел стајлинг со златни детали.

Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија

Меланија и Ранија заедно го посетија единственото државно училиште само за девојчиња во Вашингтон, каде беа дочекани со букет цвеќе и широки насмевки.

„Образованието е од клучно значење во нашите обиди да го ставиме фокусот на темата за родовата еднаквост и еманципација на жените. Оваа академија е исклучителен пример за училиште кое ги подготвува младите жени, како академски, така и лично, за тие да можат да успеат во глобалната заедница. Да се слушнат директно учителите и студентите во ова училиште беше многу важен чекор во дијалогот кој треба да се разработи во мојата агенда како Прва дама на САД“ – изјавила Меланија.

Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија Меланија и Ранија

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7182 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“