ФОТО: Мараја Кери ја продава вилата на Бахамите каде што правеше свадба
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Мараја Кери ја продава вилата на Бахамите каде што правеше свадба

ФОТО: Мараја Кери ја продава вилата на Бахамите каде што правеше свадба

Мараја Кери и Ник Канон одлучија да се збогуваат со вилата на Бахамите каде што ја правеа својата свадба во 2008 година.

Славниот пар го продава имотот за 5,5 милиони долари. Вилата е на плажа и нуди голема приватност. Самата куќа е со површина 370m2, додека под отворено небо се наоѓаат 325m2 од имотот.

Вилата на Мараја Кери и Ник Канон Вилата на Мараја Кери и Ник Канон Вилата на Мараја Кери и Ник Канон Вилата на Мараја Кери и Ник Канон

Базенот е со поглед кон океанот и како што стои во описот, куќата е идеално место за релаксација и бегство од секојдневниот живот.

Вилата на Мараја Кери и Ник Канон Вилата на Мараја Кери и Ник Канон Мараја и Ник на свадбениот ден

Пред неколку дена беше објавено дека Мараја, Ник и нивните близначиња изнајмиле куќа во Хемптонс. Само за јули и август наемот изнесувал 275.000 долари.

Имотот во Хемптонс Имотот во Хемптонс

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8612 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.