ФОТО: Македонската претставничка на „Miss Globe 2015“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Македонската претставничка на „Miss Globe 2015“

ФОТО: Македонската претставничка на „Miss Globe 2015“

Елена Анѓеловска е нашата претставничка на „Miss Globe 2015“.

Заедно со околу 60 мисици од целиот свет, Елена неколку недели престојува во Торонто, Канада, каде што вечерва ќе се одржи големото финале на натпреварот за убавина.

Miss Globe

Активностите во рамките на „Miss Globe“ започнаа на 23 септември. Во изминативе недели убавиците имаа можност да посетат некои од најпопуларните туристички места во Канада, како и да се релаксираат на повеќе забави.

Погледнете фотографии од досегашниот престој на Елена во Канада:

Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe

Мис Литванија ја доби титулата „Мис Бикини“. Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe Miss Globe

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3869 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?