ФОТО: Македонката Елена Анѓеловска втора придружничка на „Miss Globe 2015“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Македонката Елена Анѓеловска втора придружничка на „Miss Globe 2015“

ФОТО: Македонката Елена Анѓеловска втора придружничка на „Miss Globe 2015“

Елена Анѓеловска беше прогласена за втора придружничка на „Miss Globe 2015“. Македонската претставничка доби и своја круна на натпреварот за убавина кој синоќа се одржа во Торонто, Канада.

Miss Globe 2015Мис Франција, Мис Македонија, Мис Филипини и Мис Албанија Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015

Ен Лорејн Колис победи на изборот. 23-годишната девојка од Филипини со широка насмевка гордо позираше на сцената.

Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015

Мис Албанија беше избрана за прва придружничка, Мис Кина за трета, а Мис Франција за четврта.

Miss Globe 2015 Miss Globe 2015 Miss Globe 2015

Во Топ 15 влегоа и убавиците од Русија, Португалија, Полска, Бразил, Канада, Црна Гора, Мексико, Јужна Кореја, Литванија и Естонија.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3869 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?