ФОТО: Ким Кардашијан со нова фризура со шишки
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Ким Кардашијан со нова фризура со шишки

ФОТО: Ким Кардашијан со нова фризура со шишки

Бујните шишки кои ги прекриваат веѓите се огромен хит и многу ѕвезди со задоволство ги вклопија во својот имиџ. Најновата следбеничка на овој тренд е Ким Кардашијан.

32-годишната ТВ ѕвезда покажа нова пократка слоевита фризура со кратки шишки.

Ким Кардашијан

Фризурата е дело на омилениот фризер на славните Крис МекМилан, кој е одговорен за популарната фризура „Рејчел“ на Џенифер Анистон и за кратката фризура на Мајли Сајрус.

Ким Кардашијан

Кратко време откако Ким се пофали со новиот изглед на Instagram, таа беше забележана на аеродром во Лос Анџелес, каде привлече огромно внимание.

Ким на аеродром во Лос АнџелесКим на аеродром во Лос Анџелес Ким Кардашијан Ким Кардашијан Ким пред неколку денаКим пред неколку дена

Кратките шишки се популарен тренд, прифатен од многу славни дами како Бијонсе и Бритни Спирс.

БијонсеБијонсе Бритни СпирсБритни Спирс

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4943 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.