ФОТО: Каде Вилијам и Кејт го поминуваат медениот месец?
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Каде Вилијам и Кејт го поминуваат медениот месец?

ФОТО: Каде Вилијам и Кејт го поминуваат медениот месец?

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кетрин заминаа на свадбено патување. Веста беше потврдена и од кралскиот двор, но точната локација остана во тајност.

Сепак, британските медиуми не седеа со скрстени раце и открија информации дека младиот брачен пар престојува на еден од прекрасните Сејшелски острови.

Видни медиуми тврдат дека Кетрин и Вилијам се на островот North Island.

Островот North IslandОстровот North Island

Германскиот весник Hamburger Abendblatt отиде еден чекор подалеку и објави изјава од милионерот Фарад Влади, којшто им го изнајмил островот на младоженците. „Да, му го дадовме под наем островот на британското кралско семејство. Принцот Вилијам и неговата жена Кејт го поминуваат својот меден месец таму. Но, ќе разберете дека нема да откриеме повеќе информации“ – изјавил тој.

Островот North Island

На островот има 11 луксузни вили со поглед кон Индискиот Океан. Се смета дека една медена вечер на кралското семејство чини повеќе од 6 500 долари.

Островот North Island

„Островот е многу популарен кај славните личности кои сакаат луксуз, но и целосна приватност. Сите што се таму се на меден месец, па Вилијам и Кејт нема да бидат беспокоени. Таму нема многу што да се прави, но тоа е и поентата“ – пишува The Sun, потпирајќи се на изјавата на анонимен извор.

Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island Островот North Island

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 9000 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.