ФОТО: Ирина Шајк во широк костум од Burberry на доделување награди во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Ирина Шајк во широк костум од Burberry на доделување награди во Њујорк

ФОТО: Ирина Шајк во широк костум од Burberry на доделување награди во Њујорк

Ирина Шајк присуствуваше на доделувањето на наградите на списанието WSJ. во Музејот на современа уметност во Њујорк.

На настанот на кој беа наградени 10 иноватори, 34-годишниот модел привлекуваше внимание во широк бежов костум од колекцијата пролет/лето 2020 на Burberry. Својот изглед, таа го надополни со складни обувки и мала чантичка.

Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк

Ирина позираше со креативниот директор на Burberry, Рикардо Тиши, кој доби една од наградите, како и со својата колешка Џиџи Хадид.

Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк

Џиџи исто така носеше креација од Burberry. Двата модели заедно го напуштија настанот.

Ирина Шајк Ирина Шајк

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5260 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“