ФОТО: Еве како ќе изгледа сцената на Оскар 2017 декорирана со 300.000 кристали
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Еве како ќе изгледа сцената на Оскар 2017 декорирана со 300.000 кристали

ФОТО: Еве како ќе изгледа сцената на Оскар 2017 декорирана со 300.000 кристали

Покрај холивудските ѕвезди, и сцената на Оскар 2017 ќе блеска во полн сјај.

Престижната манифестација, на која Академијата на филмски уметности и науки ги наградува најуспешните во филмската индустрија, ќе се одржи за два дена во Долби Театарот во Калифорнија.

Големата сцена на 89. издание на Оскарите ќе биде декорирана со 300.000 сваровски кристали. Дизајнерот Дерек МекЛејн, кој петта година по ред е задолжен за изгледот и дизајнот на сцената, инспирација црпел од арт деко стилот и холивудскиот гламур од филмовите од 30-тите години.

Во изминатата деценија, над еден милион сваровски кристали се искористени само за украсување на оскаровската сцена.

Сцената на Оскар 2017 Сцената на Оскар 2017 Сцената на Оскар 2017 Сцената на Оскар 2017

Водител на свечениот настан ќе биде Џими Кимел.

Сцената на Оскар 2017

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6269 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.