Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Духот на MTV 80-те и 90-те оживеа во Битола со Камерниот Оркестар и талентирани изведувачи

ФОТО: Духот на MTV 80-те и 90-те оживеа во Битола со Камерниот Оркестар и талентирани изведувачи

Билетите се распродадоа за само неколку часа, а публиката со сјај во очите и исполнети срца го проследи концертот „MTV 80s & 90s: The Greatest Hits“, кој ги оживеа златните музички моменти на 80-тите и 90-тите години.

Камерниот Оркестар на Битола ⋮IWConnect се претстави во своето најдобро светло и ги однесе присутните на музичко патување низ декадите во кои се нижеа неповторливи хитови. Салата на Центар за култура Битола зрачеше од енергијата, а настанот дефинитивно ќе биде запаметен како еден од најпосетените оваа година.

Ова патување низ времето траеше два часа, а низ звуците на Камерен Оркестар на Битола ⋮IWConnect предводен од диригентот маестро Владимир Димовски и изведувачите Love Itoya, Агни Авшар, Ирена Димовска - Памперс, Ана Петановска, Александра Трајческа, Рената Кралевска, Кики Плиш, Марија Цветановска, поп рок хор Битвокс, како и балетските играчи при Национална опера и балет, се потсетивме дека музиката е вечна, а добрите песни никогаш не стареат. Од првиот такт до последниот аплауз, атмосферата беше магична и исполнета со емоции, носталгија, и пеење во еден глас.

MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits

За овој настан се бараше карта повеќе, што потврдува дека духот на 80-тите и 90-тите сè уште живее во срцата на многумина. Секој присутен можеше да почувствува дека е дел од нешто посебно, дел од вечер која ги преплете најубавите стихови во една незаборавна симфонија.

„MTV 80s & 90s: The Greatest Hits“ ќе остане запишан како концерт кој ја разбуди носталгијата и нè потсети на вистинската магија на музиката.

Поради големата заинтересираност за концертот, организаторите – Камерен Оркестар на Битола ⋮IWConnect најавуваат реприза на овој концерт во Битола во периодот што следи.

MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits MTV 80s & 90s: The Greatest Hits

За повеќе информации за настаните на Камерен Оркестар на Битола ⋮IWConnect, како и за галерија од настанот следете го нивниот профил на социјалните мрежи Facebook и Instagram, или посетете ја нивната вебстрана www.chamberorchestrabitola.com

Фото: Ивона Кочов / Femina.mk

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.