ФОТО: Во домот на Хилари Даф кој се продава за $6.250.000
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Во домот на Хилари Даф кој се продава за $6.250.000

ФОТО: Во домот на Хилари Даф кој се продава за $6.250.000

Познатата актерка Хилари Даф ја продава куќата којашто ја купи во екот на својата слава. 23-годишната актерка и пејачка го продава својот дом за 6,25 милиони долари.

Куќата изградена во медитерански стил се простира на површина од 860m2 и вклучува 5 спални соби, 6 бањи, соба за билјард, винарска визба, базен и соба за вежбање.

Даф очигледно сака да го остави зад себе животот од тинејџерските години и да започне постабилен и поодговорен живот. Минатата година таа стапи во брак со Мајк Комри, а неодамна објави дека е бремена со првото дете.

Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8694 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.