ФОТО: Во домот на Хилари Даф кој се продава за $6.250.000
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Во домот на Хилари Даф кој се продава за $6.250.000

ФОТО: Во домот на Хилари Даф кој се продава за $6.250.000

Познатата актерка Хилари Даф ја продава куќата којашто ја купи во екот на својата слава. 23-годишната актерка и пејачка го продава својот дом за 6,25 милиони долари.

Куќата изградена во медитерански стил се простира на површина од 860m2 и вклучува 5 спални соби, 6 бањи, соба за билјард, винарска визба, базен и соба за вежбање.

Даф очигледно сака да го остави зад себе животот од тинејџерските години и да започне постабилен и поодговорен живот. Минатата година таа стапи во брак со Мајк Комри, а неодамна објави дека е бремена со првото дете.

Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф Домот на Хилари Даф

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 501 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.