ФОТО: Војвотката Кетрин шармантна во зелено, кралицата во празнично црвено
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Војвотката Кетрин шармантна во зелено, кралицата во празнично црвено

ФОТО: Војвотката Кетрин шармантна во зелено, кралицата во празнично црвено

Кралското семејство присуствуваше на црковна служба по повод Божиќ во Сандрингам.

Предводени од кралицата Елизабета II, членовите на британското кралско семејство беа фотографирани додека се упатуваа во црквата Света Марија Магдалена.

89-годишната кралица, која носеше палто во празнична црвена боја и складна шапка, со широка насмевка ја поздрави насобраната толпа.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Војвотката Кетрин го придружуваше принцот Вилијам.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Принцот Хари не пропушти да ги поздрави лицата кои во инвалидски колички чекаа да му оддадат почит на кралското семејство.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3593 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?