ФОТО: Војвотката Кетрин елегантна на забава во градината на Бакингемската палата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Војвотката Кетрин елегантна на забава во градината на Бакингемската палата

ФОТО: Војвотката Кетрин елегантна на забава во градината на Бакингемската палата

Кралското семејство присуствуваше на традиционална забава во градината на Бакингемската палата.

Кралицата Елизабета со сопругот принцот Филип, како и принцот Вилијам со сопругата Кетрин, примија стотици гости.

Војвотката Кетрин шармираше во елегантна креација од Александар МекКвин. Во 2013 година, за крштавката на принцот Џорџ, Кетрин ја носеше истата креација заедно со шапката од Џејн Тејлор.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

90-годишната кралица со насмевка ги поздравуваше гостите облечена во сино палто од Стјуарт Парвин.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3597 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?