ФОТО: Винсент Касел, бившиот сопруг на Моника Белучи, се ожени со 30 години помлад модел
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Винсент Касел, бившиот сопруг на Моника Белучи, се ожени со 30 години помлад модел

ФОТО: Винсент Касел, бившиот сопруг на Моника Белучи, се ожени со 30 години помлад модел

Винсент Касел и Тина Кунаки стапија во брак. 51-годишниот актер и 21-годишниот модел се венчаа за време на церемонија во Франција.

Младенците беа фотографирани додека среќно ги правеа првите чекори како брачен пар. Невестата носеше креација од Вера Ванг.

Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки

Касел и Кунаки, кои се во врска од 2016 година, снимија фотосесија за Vanity Fair во која ја покажуваат љубовта еден за друг.

Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки
Винсент Касел и Тина Кунаки Винсент Касел и Тина Кунаки

A post shared by Vincent Cassel (@vincentcassel) on

Винсент претходно беше 14 години во брак со Моника Белучи. Тие се родители на две ќерки, а објавија дека се разделуваат во 2013 година.

Винсент Касел и Моника Белучи

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9685 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.