ФОТО/ВИДЕО: Тамара Тодевска блеска со ведрина на евровизиски музички настан во Тел Авив
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО/ВИДЕО: Тамара Тодевска блеска со ведрина на евровизиски музички настан во Тел Авив

ФОТО/ВИДЕО: Тамара Тодевска блеска со ведрина на евровизиски музички настан во Тел Авив

Тамара Тодевска и нејзиниот тим интензивно ја промовираат нашата песна пред евровизиската публика. Македонската пејачка вечерва настапи во „Charles Clore Park“ во Тел Авив со моќната балада „Proud“ со која ќе се бори за место во финалето.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Облечена во црно-бел стајлинг од Александар Ношпал и накит Rebecca од колекцијата Lucciole, нашата претставничка измами силни аплаузи на сцената.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Видео

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5933 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“