ФОТО: Вака изгледа Росалинда денес
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Вака изгледа Росалинда денес

ФОТО: Вака изгледа Росалинда денес

Се сеќавате ли на „Росалинда“? Мексиканската теленовела пред повеќе од една деценија беше многу популарна на нашите простори. Главната улога ѝ припаѓаше на Талија, која до ден-денес привлекува огромна публика не само како актерка, туку и како пејачка.

Талија за време на снимањето на „Росалинда“Талија за време на снимањето на „Росалинда“

Кога се снимаше серијата, Талија имаше 27 години. Сега, 43-годишната латино ѕвезда не изгледа многу поразлично од тоа време.

Талија моментално ја промовира својата нова модна колекција, па во рамките на промотивните активности, сними едиторијал за „Cosmo for Latinas“.

Талија за CosmoТалија за „Cosmo“ Талија Талија

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8696 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.