ФОТО: Алесандра Амбросио на плажа со својата 3-годишна ќерка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Алесандра Амбросио на плажа со својата 3-годишна ќерка

ФОТО: Алесандра Амбросио на плажа со својата 3-годишна ќерка

Кој би рекол дека Алесандра Амбросио го роди своето второ дете пред само два месеца? Среќната манекенка изгледаше одлично додека си играше на плажа со својата уште посреќна 3-годишна ќерка.

Алесандра и Ања

Познатиот ангел на Victoria’s Secret ужива на семејниот одмор во Малибу. „Добро утро Малибу! Сонцето сјае!“ – со оваа порака ги поздрави таа своите следбеници на Twitter.

Алесандра и Ања Алесандра и Ања Алесандра и Ања

Целото внимание на Алесандра беше насочено кон малата Ања.

Алесандра и Ања Алесандра и Ања

31-годишната долгонога убавица е на одмор со својот свршеник Џејми Мазур и нивниот мал син Ноа Феникс, кој се роди на 7 мај.

На Алесандра и по втората бременост не ѝ требаше многу време за да се врати во топ форма. По првата бременост таа се врати на модната ревија на Victoria’s Secret само три месеца по породувањето.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.