ФОТО: Адријана Лима и Ирина Шајк елегантни во бело на забавата на „Шопард“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Адријана Лима и Ирина Шајк елегантни во бело на забавата на „Шопард“

ФОТО: Адријана Лима и Ирина Шајк елегантни во бело на забавата на „Шопард“

Адријана Лима и Ирина Шајк шармираа на луксузната забава на „Шопард“ во Кан. На свечениот настан, кој се одржа за време на Канскиот филмски фестивал, двете убавици се појавија во елегантни бели креации.

Шајк заведуваше во бел комбинезон од Миша Нону, додека Лима носеше бел фустан од Mugler со висок шлиц и модни додатоци од Џузепе Ѕаноти.

Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард

На забавата на престижниот бренд за накит беа поканети многу модели, меѓу кои Изабели Фонтана, Даниела Брага и Ана Беатриз Барос кои носеа креации од Ели Сааб, Тони Гарн која блесна во свилена креација на Блумарин и Петра Немцова која избра впечатлив црвен фустан.

Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард Забава на Шопард

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?