Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Уметница мора бити здрава“: Констракта со евровизиската „In Corpore Sano“ во Битола

„Уметница мора бити здрава“: Констракта со евровизиската „In Corpore Sano“ во Битола

Констракта, чие вистинско име е Ана Ѓуриќ, беше дел од ѕвездите кои синоќа настапија на концертот „The Stars Symphony“ со Камерниот оркестар на Битола ⋮IWConnect.

На стадионот во Градот на конзулите, српската пејачка се појави во впечатлива бела креација и испеа пет песни. „Станав популарна пред две години, а имам скоро 50. Не ми е лесно“ – рече таа низ насмевка.

Констракта Констракта

Поранешната членка на групата „Земља грува“ ги изведе „Mekano“, „Sta Stvarno Zelis?“, „Mirno Idem Krivim Putem“, „Zašto praviš slona od mene“ и за крај ја остави „In Corpore Sano“ – песната со која ја претставуваше Србија на Евровизија и со која освои 5-то место.

Настапот со „In Corpore Sano“:

Настапот со „Šta stvarno želiš“

Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта Констракта

Фото: Александар Василевски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14380 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.