Ултра луксуз: Ѕирнете во екстравагантниот дом на раперот Дрејк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ултра луксуз: Ѕирнете во екстравагантниот дом на раперот Дрејк

Ултра луксуз: Ѕирнете во екстравагантниот дом на раперот Дрејк

Дрејк изгради куќа во родното Торонто, а благодарение на екипата на Architectural Digest, неговите фанови можат да видат како изгледа луксузниот ентериер.

„Заради тоа што градев во мојот роден град, сакав градбата да стои цврсто 100 години. Тоа ќе биде едно од нештата кои ќе ги оставам, па мораше да биде безвременска и цврста“ – изјавил славниот рапер.

Во куќата, која е декорирана во „модерен арт-деко“, има кошаркарски терен како и гламурозен базен.

Ѕирнете во екстравагантниот дом кој Дрејк го нарекува „Амбасада“.

Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк Домот на Дрејк

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5988 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“