Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Уживање на Малдиви: Српскиот актер Милош Биковиќ на одмор со девојката Ивана Малиќ

Уживање на Малдиви: Српскиот актер Милош Биковиќ на одмор со девојката Ивана Малиќ

Милош Биковиќ и Ивана Малиќ ја одведоа својата љубов на Малдиви.

34-годишниот српски актер и неговата девојка уживаат во заедничките моменти на рајските островчиња.

Кога и да објават заедничка фотографија, Ивана и Милош добиваат многу коментари дека се најубавиот пар.

„Го имам најдобриот фотограф (само кога сака)“ - напиша Ивана во описот на фотографија направена од Милош.

„Пливав. Го бркав сонцето додека не зајде. Но, ништо. Утре ќе го стигнам“ – напиша Милош во описот на фотографија од зајдисонце.

Милош Биковиќ Милош Биковиќ Милош Биковиќ

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.