Турската актерка Фахрие Евџен сподели неодоливи фотографии со нејзиното дете со Бурак Озчивит
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Турската актерка Фахрие Евџен сподели неодоливи фотографии со нејзиното дете со Бурак Озчивит

Турската актерка Фахрие Евџен сподели неодоливи фотографии со нејзиното дете со Бурак Озчивит

Синчето на Фахрие Евџен и Бурак Озчивит порасна.

34-годишната турска актерка, позната по улогата на Неџла во серијата „Кога лисјата паѓаат“, сподели албум со неодоливи фотографии од пораснатото детенце. На нив, таа со широка насмевка позира заедно со едногодишното момче.

Фахрие Евџен и Каран Фахрие Евџен и Каран Фахрие Евџен и Каран Фахрие Евџен и Каран Фахрие Евџен и Каран

Каран е прво дете на Фахрие и Бурак, кој кај нас се прослави со улогите на Кемал во „Карасевда“ и Бали-бег во „Величествениот“.

Двајцата актери се верија во март 2017 година, а стапија во брак три месеци подоцна.

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3573 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.