Турската актерка позната како Хурем Султан во две креации на црвениот тепих во Кан
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Турската актерка позната како Хурем Султан во две креации на црвениот тепих во Кан

Турската актерка позната како Хурем Султан во две креации на црвениот тепих во Кан

Мерјем Узерли отпатува во Кан за да присуствува на најновото издание на најпознатиот филмски фестивал во светот.

35-годишната турка актерка, која е позната по улогата на Хурем Султан од серијата „Величествениот“, присуствуваше на две филмски премиери и една забава на француската ривиера.

На црвениот тепих пред прикажувањето на „Rocketman“, Узерли зачекори во црвена креација со проѕирен горен дел и шлиц. Ненамерно, познатата Турчинка покажа повеќе отколку што сакаше.

Фустанот доаѓа од ателјето на Maison Esthere Maryline.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли

На свеченото отворање на Канскиот фестивал, Мерјем носеше проѕирна креација повторно од Maison Esthere Maryline.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли

На забавата на Шопард, таа се појави во бордо фустан.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3705 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?