Турската актерка позната како Хурем Султан во две креации на црвениот тепих во Кан
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Турската актерка позната како Хурем Султан во две креации на црвениот тепих во Кан

Турската актерка позната како Хурем Султан во две креации на црвениот тепих во Кан

Мерјем Узерли отпатува во Кан за да присуствува на најновото издание на најпознатиот филмски фестивал во светот.

35-годишната турка актерка, која е позната по улогата на Хурем Султан од серијата „Величествениот“, присуствуваше на две филмски премиери и една забава на француската ривиера.

На црвениот тепих пред прикажувањето на „Rocketman“, Узерли зачекори во црвена креација со проѕирен горен дел и шлиц. Ненамерно, познатата Турчинка покажа повеќе отколку што сакаше.

Фустанот доаѓа од ателјето на Maison Esthere Maryline.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли

На свеченото отворање на Канскиот фестивал, Мерјем носеше проѕирна креација повторно од Maison Esthere Maryline.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли

На забавата на Шопард, таа се појави во бордо фустан.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10166 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.