Турската актерка Мерјем Узерли во две нови креации од Тони Вард на Филмскиот фестивал во Венеција
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Турската актерка Мерјем Узерли во две нови креации од Тони Вард на Филмскиот фестивал во Венеција

Турската актерка Мерјем Узерли во две нови креации од Тони Вард на Филмскиот фестивал во Венеција

Мерјем Узерли продолжува да привлекува внимание на Филмскиот фестивал во Венеција. Откако блесна во гламурозна креација во шампањ нијанса, познатата турска актерка мамеше погледи во два други впечатливи фустани.

Зелената креација доаѓа од колекцијата висока мода за сезоната пролет/лето 2019 на Тони Вард, а и белата креација со наметка исто така е со потпис на либанскиот дизајнер.

Впечатливиот накит е дело на Лаџа Алфредо.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли
Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20062 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?