Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Турската актерка Бергузар Корел блесна во гламурозен стајлинг на свеченост во Истанбул

Турската актерка Бергузар Корел блесна во гламурозен стајлинг на свеченост во Истанбул

Бергузар Корел зрачеше со шарм и харизма на настан во Истанбул.

Турската актерка, најпозната по улогата на Шехерезад во серијата „1001 ноќ“, блескаше во гламурозно издание на свеченоста организирана од списанието „Marie Claire“.

Убавата сопруга на Халит Ергенч носеше креација од Raisa Vanessa.

Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел

Корел е ѕвезда на најновото издание на „Marie Claire“ Турција, а во текот на вечерта нејзе ѝ беше доделена и награда.

Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел Бергузар Корел

Бергузар стана русокоса за нова улога во претстојната серија „Düğüm“.

Бергузар Корел

Бергузар и Халит имаат три деца, синовите Али и Хан и ќеркичката Лејла.

Бергузар Корел

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14376 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.